Chcem vyriešiť potenie nôh
Chcem vyriešiť potenie hlavy
Chcem vyriešiť potenie pod pazuchami
Chcem vyriešiť potenie inde na tele

Prezentácia klinickej štúdie

Liečba potenia rúk

Liečba nadmerného potenia rúk nebola vždy jednoduchá. V počiatkoch sa na obmedzenia potivosti používali botulotoxínové injekcie aplikované do dlaní, ktoré dokázali potivosť obmedziť aj na niekoľko týždňov. Najväčším záporom tejto metódy je však extrémna cena, ktorá pramení z nutnosti použiť naozaj veľké množstvo tohto neurotoxínu a nutnosť túto cenu platiť každých pár týždňov. O veľkej bolestivosti (injekcií do jednej dlane môže byť aj niekoľko desiatok) ani nehovoriac.

Zistite ako definitívne odstrániť nadmerné potenie rúk.

Ďalším krokom bolo v minulosti použitie operácie vykonávanej v celkovej narkóze, zvanej hrudná sympatektómia, ktorá spočíva v odstránení zhluku nervov v blízkosti chrbtice, ktoré sú zodpovedné za prenos nervových vzruchov od mozgu k potným žľazám. Po čase sa bohužiaľ zistilo, že do približne pol roka u takto operovaného pacienta vzniká tzv. kompenzačné potenie. To znamená, že sa taký jedinec začne potiť v rovnakej miere na inej časti tela. U hrudnej sympatektómie sa tak potenie z dlaní presunie najčastejšie na chrbát, brucho, hrudník, genitálie alebo zadok. Niet divu, že sa od tejto metódy už vo veľkom meradle ustúpilo.

Zistite ako definitívne odstrániť nadmerné potenie rúk.

V poslednej dobe sa však presadilo riešenie, ktoré prekonalo všetky vyššie spomenuté metódy a umožnilo tak ľuďom, ktorým nadmerné potenie rúk výrazne znižuje kvalitu života normálne žiť. Toto riešenie sa volá Electro Antiperspirant a dokáže potenie rúk zastaviť v priebehu niekoľkých dní a tento efekt vydrží aj niekoľko mesiacov na jediné použitie.

Viac o Electro Antiperspirante sa dozviete v záložke Čo je Electro Antiperspirant.

Ako funguje Electro Antiperspirant v saune pri 100°C?